polskiEnglish
7
Below you’ll find frequently asked questions regarding recycling. We hope you will find answers to all your questions.
expand/collapse all
 • expand/collapse

  Why are you called First Recycling?

  First Recycling was the first significant private company to emerge in the recycling and waste management industry field in Warsaw.

 • expand/collapse

  How much new paper can be produced from 1 ton of paper waste?

  It is estimated that 1 ton yields approx. 0.6 – 0.8 tons of new paper, depending on the technology used and the type of final product.

 • expand/collapse

  Co się dzieje z papierem i kartonem, który do Was trafia?

  Całość odpadów, która trafia do naszych spółek jest odpowiednia sortowana, klasyfikowana i przygotowywana do transportu. Jesteśmy dostawcą surowca do największych papierni w Europie. Miesięcznie nasze spółki w Polsce pozyskują kilka tysięcy ton odpadów z papieru i tworzyw sztucznych. Zapewniamy zamknięty obieg materiału i profesjonalny serwis.

 • expand/collapse

  Jak niszczycie poufne dokumenty? Czy są one palone?

  Dokumenty nie są palone. Ich niszczenie podlega profesjonalnemu i szczegółowemu procesowi według normy DIN 32757. W skrócie proces wygląda następująco: w siedzibie klienta wystawiamy specjalne metalowe pojemnik. Po ich zapełnieniu odbieramy je, plombujemy jednorazową plombą i wymieniamy na puste. Następnie dokumenty transportowane są odpowiednio przystosowanymi do tego samochodami do miejsca przeznaczonego wyłącznie do ich niszczenia. Pojemniki są rozładowywane w specjalnych strefach niszczarni, a następnie niszczone w profesjonalnej niszczarce przemysłowej. Niszczenie odebranych dokumentów następuje w ciągu 24 godzin lub szybciej na życzenie klienta. Na końcu klient otrzymuje specjalny certyfikat potwierdzający zniszczenie. Proces zawiera szereg innych zabezpieczeń i procedur, których z oczywistych względów nie możemy tutaj udostępnić. Ścinki z niszczenia podlegają recyklingowi.

 • expand/collapse

  Prowadzę hurtownię obuwia. Czy muszę gdzieś zgłaszać informację o odpadach opakowaniowych?

  Tak. Każdy przedsiębiorca, który wprowadza na rynek opakowania jest zobowiązany do składania sprawozdań w wyznaczonym Urzędzie Marszałkowskim. Dodatkowo należy prowadzić ewidencję wytworzonych w wyniku działalności odpadów. Niespełnianie ustawowych obowiązków w tym zakresie naraża przedsiębiorców na kary finansowe i wnikliwe kontrole. Obecnie przepisy w tym zakresie zmieniają się dość często, dlatego specjalnie dla naszych klientów uruchomiliśmy dział zajmujący się Usługą Środowiskową. Dysponuje on pełną informacją i służy pomocą w zakresie realizacji zadań stojących przed przedsiębiorcami. Zachęcam do kontaktu z naszym przedstawicielem – na pewno uzyskacie Państwo dokładną i profesjonalną informację.

 • expand/collapse

  Z produkcji mojej firmy zostaje mi około 2 kilo dziennie kartonu. Jak możecie mi pomóc z tymi odpadami?

  Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie odpowiednio dopasowanego pojemnika lub kontenera na terenie Twojej firmy. Oczywiście zapewniamy odbiór zgromadzonego w pojemnikach odpadu zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 • expand/collapse

  Nie jestem Waszym klientem. Czy można wynająć od was kontener?

  Jak najbardziej, dysponujemy różnego typu kontenerami i pojemnikami. Oprócz wynajmu świadczymy usługi w zakresie wywozu różnego rodzaju odpadów. Dysponujemy specjalistycznym zapleczem (samochody hakowe, śmieciarki, prasy stacjonarne, prasokontenery). Zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami w celu przedstawienia oferty dopasowanej do Państwa potrzeb.

biuro@firstrecycling.pl